Woombie Polska poszukuje dystrybutora, który przejmie dystrybucję naszych produktów w Polsce, Czechach i Niemczech. Poszukujemy partnera, który jest doświadczony w zakresie dystrybucji produktów dziecięcych i może zaoferować najlepszą obsługę klienta i profesjonalizm. Oferujemy atrakcyjną współpracę oraz wsparcie w działaniach marketingowych. Jeśli jesteś zainteresowany by zostać częścią światowej marki i chcesz dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt mailowy info@woombie.pl

Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi - Woombie

Prezentujemy Państwu najczęściej zadawane pytania dotyczące produktów Woombie. Otulacze do spania pomimo faktu, że od lat są dostępne i stosowane przez rodziców, nie zawsze są popularne. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami i wątpliwościami, które staramy się rozwiać.

Ile snu potrzebują małe dzieci?

Sześć powodów, dla których dzieci potrzebują dużo snu.
Jeśli chodzi o sen nie jest go nigdy za wiele dla dzieci. Ponieważ oprócz odżywiania, miłości i uwagi rodziców, nic nie jest ważniejsze dla jego rozwoju. Ale dlaczego dokładnie sen jest tak ważny dla niemowląt?

1. Dzieci rosną we śnie Hormony wzrostu u niemowląt są głównie tworzone podczas snu. Ponieważ w tym okresie życia rosną i przybierają na wadze, noworodki przesypiają od 50 do 70 % swojego czasu podczas pierwszych kilku miesięcy życia.

2. Dobry sen zapewnia dobre nawyki żywieniowe W komórkach tłuszczowych ciała powstaje leptyna hormonalna, która przekazuje sygnał do mózgu dziecka , o wystarczającym najedzeniu się Badania wykazały, że hormon ten zakłóca brak snu, sygnał, że granica nasycenia została osiągnięta nie dociera do mózgu.

3. Zdrowy sen chroni przed chorobami serca, cukrzycą ... Odpowiedni sen chroni naczynia krwionośne serca. Kiedy dzieci cierpią na bezsenność, powoduje to zwiększone napięcie mózgu, a poziom glukozy i kortyzolu stale wzrasta. Prowadzi to do zwiększonego stresu, który może powodować cukrzycę, otyłość i choroby serca.

4. ... i przeciwko infekcjom i stresom W walce z innymi chorobami sprzyja także odpowiedni sen. Dzieje się tak dlatego, że podczas snu tworzą się tak zwane białka cytokin, które są używane do zwalczania infekcji, chorób i stresu. Brak snu wytwarza mniej ważnych białek.

5. Wystarczająca ilość snu poprawia koncentrację Z roku na rok rośnie liczba dzieci, u których zdiagnozowano deficyt uwagi lub zespół nadpobudliwości (tak zwany "zespół Zappelphilippa"). Wielu z nich po prostu cierpi na deprywację snu lub inne zaburzenia snu, których objawy są dość podobne: zwiększona drażliwość, problemy z koncentracją i słaba koncentracja.

6. Dzieci uczą się "podczas snu" Nauka podczas snu to oczywiście tylko fraza, ale ma prawdziwy rdzeń: Podczas snu połączenia nerwowe powstają w mózgu dziecka, które są potrzebne do przetworzenia ogromnej ilości nowych informacji, które otrzymuje w ciągu dnia.

Odpowiedni, zdrowy sen jest zatem kluczowy dla rozwoju niemowlęcia. Szczególnie głębokie i zrelaksowane dzieci śpią w Woombie.

Czy otulanie w woombie jest niebezpieczne dla stawów biodrowych ?

Woombie zaprojektowano w taki sposób aby nóżki dziecka nie były pod żadnym pozorem skrępowane i przyjmowały naturalną bezpieczną pozycję ( żabki ) Nasz otulacz ma kształt orzeszka ziemnego co w praktyce oznacza że niemowle ma całkiem niezłe pole do popisu jeśli lubi intensywnie kopać nóżkami, właśnie poprzez swobodne ruchy stymuluje on prawidłowy rozwój stawów biodrowych. Woombie jako jedyny otulacz dla noworodków na świecie zostało uznane za bezpieczne dla dziecka i jego bioder przez Międzynarodowy Instytut do spraw Dysplazji co daje 100% pewność niezwyklej skuteczności idącej w parze z bezpieczeństwem i zdrowiem dziecka.

Wskazówki : Nigdy nie ciągnij dziecka za nóżki do góry, jest to częsty błąd młodych rodziców podczas codziennej pielęgnacji kąpania czy przewijania, można w ten sposób doprowadzić do zwichnięcia delikatnego stawu biodrowego. Nie krępuj ich także kocami czy pieluchami, nóżki noworodka nie mogą być utrzymywane w pozycji wyprostowanej.

Czy moje dziecko na pewno lubi być otulane?

Nie ma dzieci które nie lubią spać w Woombie !! to tak jakby powiedzieć ze nie lubią łona matki. Są jednak dzieci które nie dają się oszukać samym otuleniem w woombie, a ich zmysły postrzegają inne wrażenia niż te które znają z brzucha matki. Zjawisko to obserwuje się u mniej więcej co piątego dziecka , w tych sytuacjach potrzebna jest dodatkowo twoja pomoc i zastosowanie metody 5S którą opracował i opisał dr.med Harvey Karp. Postępuj zgodnie z nią a szybko zauważysz że niemowle tylko czeka aż je utulisz w woombie..

Wskazówki : Niektóre z dzieci potrzebują kilku dni na przyzwyczajenie się do woombie dotyczy to około 20% niemowląt. Bądź cierpliwy a szybko niemowlę pokocha woombie.

Wydaje mi się, że woombie jest za ciasne

Nie ma takiej możliwości. woombie powinno być ciasne tylko wtedy spełnia swoją rolę. Przedziały wagowe są ustalane na prawie milionie dzieci z całego świata. Woombie zostało tak zaprojektowane, by rozciągający się materiał bebeflexTM zapewniał zapas miejsca.

Wskazówki: Jeśli woombie jest już zbyt ciasne w szyi można tam delikatnie rozciągnąć materiał, lub po prostu nie dopinać zamka do końca około 1,5 cm.

Czy układanie dziecka do spania na plecach jest bezpieczne? A co z ulewaniem?

Wprost przeciwnie. Pediatrzy z całego świata zalecają, by dzieci szczególnie narażone na ryzyko tzw. śmierci łóżeczkowej (SIDS) kładło się spać na plecach. Nie występuje statystycznie większe ryzyko zadławienia się treścią żołądka w przypadku ulania, bo śpiące na plecach dzieci i tak odwracają główki raz w lewo, raz w prawo. Dlatego otulacz dla niemowlaka Woombie jest tutaj bezpiecznym rozwiązaniem.

Czy woombie hamuje rozwój dziecka?

Jest odwrotnie. Woombie pozwala dziecku na własnych warunkach poznać nowe środowisko lądowe, przyzwyczaić się do niego w swoim tempie, a także rozwijać motorykę i mięśnie dzięki zapewnieniu „warunków do ćwiczeń” przez materiał bebeflexTM. Na całym świecie dzieci otulane woombie szybciej siadają, szybciej podciągają się rękoma i szybciej wstają.

Czy dziecko należy wyjmować z woombie na karmienie nocne?

Dziecko, które jest jeszcze karmione w nocy, powinno pozostać w woombie na czas jedzenia. Dzięki temu jego rytm snu nie będzie zaburzony i znacznie łatwiej będzie je odłożyć ponownie do łóżeczka na dalszy sen.

Moje dziecko śpi już siódmą godzinę. Czy powinnam je budzić na karmienie?

Dzieci karmione piersią jedzą na żądanie – to znaczy, że gdy zgłodnieją, dadzą znać. Budzenie dziecka w nocy sprawia, że wyrabia się w nich nawyk przerywanego snu – a to przeciwieństwo tego, czego potrzebuje. Im dłużej śpi dziecko, tym bardziej odpoczywa i tym spokojniej rośnie.

Czy metoda „5 razy S” może uszkodzić dziecko? Słyszałam, że trzeba uważać na potrząsanie dzieckiem.

Potrząsanie dzieckiem to zbrodnia – może prowadzić do tragicznych uszkodzeń mózgu noworodka na zawsze. Sam doktor Karp sugeruje, by „Skokołysanie”, które nie ma nic wspólnego z potrząsaniem dzieckiem, wykonywać w sposób, który „nie kojarzy się z niebezpieczeństwem”.

Czy z woombie można korzystać także w dzień?

Wielu rodziców korzysta z woombie w trakcie dnia, by wydłużyć drzemki swojego dziecka. Naszym zdaniem nie ma w tym nic złego, o ile pamięta się o tym, że wyspane w dzień dziecko nie będzie senne w nocy.

Jak należy dbać o woombie, w jakiej temperaturze prać?

woombie potrafią wytrzymać reżim szpitalny – pranie w temperaturze gotującej sięwody. Jednak nie zalecamy tego w domowych warunkach: do prania wystarczy w zupełności temperatura 30-45 stopni Celsjusza. Woombie® można także suszyć w suszarce bębnowej do prania, a w przypadku nocnej awarii – np. ulania – wystarczy je zaprać pod bieżącą wodą i wysuszyć punktowo suszarką do włosów.

Wskazówki: Z uwagi na materiał który ma właściwości rozciągliwe, nie zalecamy prasowania .

Jak odzwyczaić dziecko od Woombie – i kiedy?

To trudniejsze dla Rodziców, niż dla dzieci. Czas na odzwyczajanie jest wtedy, gdy zauważycie, że dziecko zaczyna „rolować się” z pleców na brzuch i z brzucha na plecy. Oznacza to, że jest gotowe do wejścia na kolejny etap rozwoju. Odzwyczajanie można przeprowadzić na dwa sposoby: za pomocą woombie zmiennego, które umożliwia wyjmowanie rączek, bądź można wyjmować rączki po rozsunięciu zamka błyskawicznego. Pierwszej nocy wyjmij jedną rączkę, drugiej – tylko drugą, a po kilku nocach możesz oswobodzić już obie.

Czy przykrywać dziecko śpiące w woombie jakimś kocem ?

Pod żadnym pozorem nie przykrywaj dziecka żadnymi kocykami czy pieluchami. Usuń z jego łóżeczka wszystkie przedmioty mogące doprowadzić do uduszenia dziecka ochraniacze, zabawki, poduszki itp. To one są głównie odpowiedzialne za śmierć łóżeczkową.

Czym różni się Woombie od innych otulaczy

Woombie to marka sama w sobie na całym świecie została doceniona przez liczne organizacje dziecięce w wielu krajach jako produkt roku czy choćby rekomendację Międzynarodowego Instytutu Dysplazji Stawów . W Polsce od jakiegoś czasu walczymy z produktami które naśladują woombie , nie mamy z tymi produktami jednak nic wspólnego.

Jak zakładać Woombie?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl